Masáže

MEDOVÁ MASÁŽ - detoxikační technika, kdy za pomocí speciální techniky a kvalitního medu dochází k uvolňování škodlivin nahromaděných v těle. Do těla se naopak dostávají minerály a stopové prvky obsažené v medu. Tělo je po masáži uvolněné a prokrvené. Masáž je zakončena nanesením zázvorové emulze, která tělo hloubkově prohřeje a výsledný efekt umocní.

MAGIC HOT STONES - magické horké kameny – masáž nahřátými lávovými kameny, které díky schopnosti akumulovat teplo a svým energetickým vlastnostem pomáhají odstraňovat bloky a harmonizovat proudění energie v těle. Vysoce relaxační, antistresová a harmonizační terapie za použití speciálních havajských technik.

REFLEXNÍ TERAPIE - je to jedna z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány nebo části těla mají svoje reflexní místo (reflexní plosku) na chodidle. Reflexní masáž výrazně ovlivňuje činnost lymfatického systému, imunitního systému, látkovou výměnu. Tuto masáž je vhodné provádět téměř při jakýchkoliv potížích od nespavosti, únavy, lupénky, dýchacích problémech, alergiích, ale i jako účinnou prevenci. Masáž chodidel a reflexních plosek navíc příznivě působí na psychiku člověka.

THAJSKÁ MASÁŽ NOHOU - působí příznivě na psychiku, odbourává nahromaděný stres a celkově relaxuje organismus. Tato masáž, svou povahou harmonizační, spočívá ve stimulaci energetických drah a bodů na chodidlech a nohou. Jde o kombinaci uvolňujících technik, akupresury, protahování ztuhlého svalstva a uvolňování napětí v kloubech.

BAŇKOVÁNÍ - přikládání skleněných kulovitých nádobek se zahřátým vzduchem, které vyvolávají reflexní dráždění. Masáž zlepšuje oběh krve, lymfy a mezitkáňové tekutiny, zrychluje metabolismus kůže a podkoží, zlepšuje svalové napětí a zvyšuje tonus a elasticitu pokožky.

UVONĚNÍ BOLESTIVÝCH STAVŮ PÁTEŘE - účinné techniky k odstranění bolestí v oblasti páteře, které jsou vybrány ze školy japonské masáže Shiatsu. Pracuje se na tzv. šlacho-svalových dráhách, některých reflexních bodech a protažení zkrácených svalů.

VAZIVOVÁ MASÁŽ - obdoba masáže reflexní. Masáž spočívá v dráždění kožních a vazivových receptorů. Cílem je uvolnit vazivové složky a zlepšit tak funkci svalů, podkoží a kůže.

HAVAJSKÁ MASÁŽ (Lomi Lomi – „milující ruce“) - pomáhá uvolnit energetické bloky stejně tak dobře jako zatuhlé svaly. Tato terapie je odpradávna praktikována na Havajských ostrovech. Spočívá v použití speciálních havajských technik, které svou rytmikou a energetickým potenciálem mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.

AROMAMASÁŽ - neboli aromaterapeutická masáž – je jemná relaxační masáž s použitím éterických olejů. Tato jemná terapie dokáže působit na naše tělo i mysl a uvést do hluboké relaxace. Zbaví nás únavy a stresu, pomůže léčit některá onemocnění, uvolňuje mysl a pozvedá ducha. Pomocí speciálních technik, které respektují jak fyziologii člověka, tak reflexní zóny či umístění meridiánů, se ošetří jednotlivé partie nebo celé tělo a výsledkem je dokonalá masáž harmonizující mysl i fyzickou část člověka. Nechte se unést vůní květin a přírody, najděte klid a radost ze života!

HLUBOKÁ TKÁŇOVÁ TERAPIE - velmi účinná technika uvolňující celé tělo přes základní nervy, svaly a klouby. Uvolňují se při ní dráhy všech orgánů. Zaměřuje se na uvolnění krční páteře přes ruce, krk a hlavu. Při této masáži dochází také k uvolnění zad přes kostrč, zadek a kyčelní klouby. Díky svalovým testům dostane tělo ty potřebné informace, jak zaktivovat své samoléčení. Pracuje se v propojení fyzického a psychického těla ( emočního). Masáž působí dosti hluboko, takže se uvolňují i různé psychické a emocionální bloky.

PROTIMIGRÉNOVÁ MASÁŽ - terapie zaměřená na odstraňování bolesti hlavy. Bolest hlavy (migréna) má různé příčiny. Na ty podstatné se zaměřuje tato terapie. Masáž probíhá vsedě bez použití masážního oleje. Uvolňuje krční páteř, šíji a celý ramenní pás zepředu i zezadu.

INDICKÁ MASÁŽ HLAVY - velmi stará technika, která harmonizuje tělo i duši. Účinně odstraňuje poruchy spánku, omezuje vznik migrén a bolesti hlavy, uvolňuje napětí, podporuje imunitní systém, povzbuzuje růst a kvalitu vlasů, zlepšuje krevní oběh. Tato masáž vám dovolí cítit se báječně, uvolněně a vyrovnaně.

DORNOVA METODA - je jemná manuální terapie, která navrací klouby a obratle na původní místo a to za pohybu klienta v dynamice. Respektuje naše tělo jako celek. Velmi šetrný způsob, jak napravit škody způsobené špatným držením těla. Naučíte se také, jak si pomoct sami.

BREUSSOVA MASÁŽ - krásné uvolnění na konec Dornovy terapie, lze provést i samostatně. Jedná se o velmi jemnou techniku, která pomáhá i při akutní bolesti zad. Používá se teplý třezalkový olej, který podporuje regeneraci plotének mezi jednotlivými obratli . Vy si odpočinete a budete odcházet s příjemným pocitem, že jste pro sebe udělali něco dobrého.

Jednotlivé terapie lze individuálně kombinovat dle aktuální potřeby klienta.